Hakkımda

Merhaba

Sohbet dini veya dünyevi mevzuların farklı kitaplardan ayet ve hadislere, yaşanmş hadiselere dayanılarak izah edilmesidir.
Sohbetlerde çeşitli tavsiyeler bulunur.
Adı kimi zaman sohbet olur kimi zaman vaaz olur ancak hepsinde asıl amaç ve gaye Müslümanın nasıl olması gerektiğini öğrenmek, din büyüklerinin yaşamlarını öğrenip örnek almaktır.
Çeşitli kitaplardan sohbet derlemek ve uygun bir şekilde sıralayabilmek zaman ve bazende bir miktar yetenek isteyen bir çalışmadır.  Bu nedenle pek çok hoca önceden hazırlanmış dosyaları fotokopi ile çoğaltarak elde eder.
Benim elimde mevcut pek çok sohbetim vardı ancak talihsiz bir şekilde pek çoğunu kaybettim. O zaman benim düşmüş olduğum bu durumun pek çok kişinin başına gelebileceğini farkettim. 
Bu ve benzeri bazı sebeblerden dolayı yazılarımı internet üzerinden yayınlamanın en kolay ve kalıcı bir yol olduğunu düşünerek bu bloğu açtım.
her hafta değil ama zaman zaman hazırladığım sohbetleri burada yayınlıyorum. hangi kitaptan ve hangi cildinden olduğunu yazıyorum.
Sohbet hazırlarken yeni kitaplardan değil eski ulemanın eski kitaplarından yararlanıyorum, ihya-u ulumiddin, dürretül vaizin gibi.
Amacım hem ihtiyacı olanların anlatacak hem bilmeyenlerin öğrenecek kaynağı olsun, birde bana hayır duada bulunsun.
Lütfen dualarınızda unutmayın, birde başka yerde yayınlayacak olursanız emeğe hürmeten kaynak bildirin. Selam ve Dua ile ...
LÜTFEN BU SOHBETLERİ MADDİ KAZANÇ NİYETİ İLE KULLANMAYIN ve HURMETEN ABDESTLİ VE HANIMLAR İÇİN BAŞI ÖRTÜLÜ OLARAK OKUMAYA GAYRET GÖSTERİN!...

29 yorum:

Allah Razı Olsun , Faydalı bir paylaşım olmuş

Rabbbim dünya ve ahirette sağlık ve selametlikce,son nefeste imanı kamil ile,cennette Cemali İlahi ile mükafatlandırsın inş..Bende cemaat karşısına çıkıyorum ve sohbeleriniz bana çok yardımcı oluyor..Hakkınızı helal edin..Rabbim muvaffak etsin..

Allah razı olsun devamını bekliyoruz.

Hz. Allah razı olsun, çok teşekkürler.

Hz. Allah sizden razi olsun,
Gercekten blogunuz harika. Eminimki benim isime yaradigi gibi bir cok kardeslerimizinde yararinadir.

Devamini beklerim,
Allahim yardimciniz olsun...Allah razı olsun Rabbim emeğinin karşılığını dünya ve ahirette karşına çıkarsın . Bende sohbetlerinizden faydalandım hakkınızı helal edin...

selamun aleykum Allah sizden iki cihandada razi olsun.Allah muvaffakiyet nasip etsin.Sobetlerinizden yararlaniyorum hakkinizi helal edin.Bende bu konuda acamiyim.Insa'Allah Allah bizede sizin gibi guzel sohbet hazirlamayi nasip etsin.Allah yar ve yardimciniz olsun.fi emanillah...

allah razı olsun hakkınızı helal edin

Allah razı olsun çok mükemmel bir site olmuş, ilim konusunda da bir sohbet paylaşırsanız çok sevinirim. imza: bir kuzen :)

tsk ederiz cok güzel sayfaniz Allah razi olsun Amme cüzü tefsiri mevcutsa onu da burada görebilirsek iyi olacak tsk ler

Allah razı olsun kardeşim emeğine sağlık

Blogunuzu takip ediyorum. Bu arada blogspot com.tr uzantısına geçti. Gfc nizin yani takip sisteminizin çalışması için. http://huzurlubiryuva.blogspot.com.tr/2014/01/blogger-izleyiciler-eklentisi.html adresindeki kısa açıklamayı uygularsanız sizi takip etmek isteyenler gfc den yararlanabilir..

@kendifikri Yardımınız için teşekkür ederim ancak şu anda bilgisayarım arızalı telefondan zor oluyor en kisa surede tavsiyenizle alakadar olup ilgili düzeltmeleri yapacağım. ..

Selamün aleyküm. Yeni sohbet yazılarınızı heyecanla bekliyorum. Allah'a emanet olun.

İyi günler ben bir şey soracaktım ama özelden msj atma kısmını bulamadım. Mail adresiniz varsa ordan sormak isterim.

S. A. İyi akşamlar mail adresiniz varmı acaba sorum olacaktı da.

S. A. Mail adresiniz varmı acaba. Sorum olacaktı da.

Sohbetdefterim@gmail.com üzerinden yollayabilirsiniz

Sohbetdefterim@gmail.com üzerinden yollayabilirsiniz

Rabbim sizi ve bizleri mubarek üstazimizin yolundan kardesliginden evlatligindan ayirmasin.Rabbim razi olsun.sohbet defterimdeki eksiklikleri burdan tamamliyorum.cok iyi oldu.devamjni bekliyoru insallah

S.A.
Lütfen kendinizi tanıtır mısınız?

BismillahirRahmanirRahim
Selamın aleyküm verahmatullahi ve berakatuh
Blogunuzu yeni gördüm yıllar öncesinde favorileri eklemisim ama simdi nasip oldu tanışmak sizinle. Allah razı olsun.Selamet ile ...

Allah razı olsun devamı da olsa

Guvenilir kaynaktanmi bunlar acaba

Sayın adsız, onyargı olmaması açısından cemaatimi söylememeyi tercih ediyorum. Başta eklediğim birkaç sohbet hariç sohbetlerime sayfa numarsı dahil hangi kaynaktan olduğunu yazıyorum. Güvendiğim sağlam kaynaklardan Hanefi fıkhı üzerine derleme yapıyorum. Fakat diğer mezheplerde Hanefi fıkhı üzere amel edebilir. Emin olmadığınız malumatlarda kaynak ismini araştırıp güvenilirliğini teyi edebilirsiniz.

Ewt haklısınız aynı yolun yolcusuyuz galiba s...

Yorum Gönder